Kontakta oss

Sapa Building Systems

WICONA
Grusåsvägen 10
352 45 Växjö
Box 3127, 350 43 Växjö
Telefon: 0470-78 74 00
Fax: 0470-78 74 27
www: www.wicona.se
e-post: wicona@wicona.se

Ulf Alfredsson

Sales Division Manager

Telefon: 0470-78 74 20
Mobil: 070-310 70 72
Fax: 0470-78 74 27
e-post: ulf.alfredsson@wicona.com

Peter Järpemark

Distriktsansvarig Östra/Mellansverige

Telefon: 08-578 887 77
Mobil: 070-310 67 37
Fax: 0470-78 74 27
e-post: peter.jarpemark@wicona.com

Peter Jonsson

Distriktsansvarig Norra/Västra/Södra Sverige

Telefon: 031-51 21 55
Mobil: 070-350 11 83
Fax: 0470-78 74 27
e-post: peter.jonsson@wicona.com

Charlotte Svensson

Kundcenter


Telefon: 0470-78 74 02
Fax: 0470-78 74 27
e-post: charlotte.svensson@wicona.com

Fredrik Björkman

Kundcenter/ Skjutdörr WICSLIDE S


Telefon: 0470-78 74 04
Fax: 0470-78 74 27
e-post: fredrik.bjorkman@wicona.com

Cennert Lövgren

Chef Kundcenter

Telefon: 0470-78 74 01
Mobil: 070-620 17 36
Fax: 0470-78 74 27
e-post: cennert.lovgren@wicona.com

Krister Petersson

Teknisk säljsupport

Telefon: 0470-78 74 14
Mobil: 070-691 91 95
Fax: 0470-78 74 27
e-post: krister.petersson@wicona.com

Claes Randvik

Teknisk säljsupport

Telefon: 0470-78 74 11
Mobil: 070-600 54 56
Fax: 0470-78 74 27
e-post: claes.randvik@wicona.com

Kjell Minge

Teknisk & WICTOP support

Telefon: 0470-78 74 15
Mobil: +47-907 98 517
Fax: 0470-78 74 27
e-post: kjell.minge@wicona.com

Hogne Gylseth

Teknisk säljsupport

Telefon: 0470-78 74 16
Mobil: 070-376 93 29
Fax: 0470-78 74 27
e-post: hogne.gylseth@deltaservices.eu.com

Markus Svensson

Head of Technical Support

Telefon: 0470-78 74 10
Mobil: 070-310 67 21
Fax: 0470-78 74 27
e-post: markus.svensson@wicona.com

Midhet Cirkic

Customer Software Support

Telefon: +46 470 78 74 13
Mobil: +46 701 47 18 38
Fax: +46 470 78 74 27
e-post: midhet.cirkic@wicona.com

Annika Lindell

Ekonomichef


Telefon: 0470-78 74 23
Mobil: 070-282 03 15
Fax: 0470-78 74 27
e-post: annika.lindell@sapagroup.com

Carina Johnsson

Credit Controller


Telefon: 0470-78 74 25
Mobil: 072-202 72 80
e-post: Carina.johnsson@sapagroup.com

Arkitektsupport

Teknisk rådgivning & ritningssupport



Telefon: 0770-825 000
Fax: 0470-78 74 27
www: www.wicona.se
e-post: wiconasupport@wicona.com