Kontakta oss

Sapa Building Systems

WICONA
Grusåsvägen 10
352 45 Växjö
Box 3127, 350 43 Växjö
Telefon: 0470-78 74 00
Fax: 0470-78 74 27
www: www.wicona.se
e-post: wicona@wicona.se

Ulf Alfredsson

Sales Division Manager



Telefon: 0470-78 74 20
Mobil: 070-310 70 72
Fax: 0470-78 74 27
e-post: ulf.alfredsson@wicona.com

Peter Järpemark

Distriktsansvarig Östra/Mellansverige


Telefon: 08-578 887 77
Mobil: 070-310 67 37
Fax: 0470-78 74 27
e-post: peter.jarpemark@wicona.com

Peter Jonsson

Distriktsansvarig Norra/Västra/Södra Sverige




Telefon: 031-51 21 55
Mobil: 070-350 11 83
Fax: 0470-78 74 27
e-post: peter.jonsson@wicona.com

Marie Hafström

Sälj/Marknadsassistent


Telefon: 0470-78 74 21
Mobil: 070-131 87 97
Fax: 0470 -78 74 27
e-post: marie.hafstrom@wicona.com

Cennert Lövgren

Chef Kundcenter




Telefon: 0470-78 74 01
Mobil: 070-620 17 36
Fax: 0470-78 74 27
e-post: cennert.lovgren@wicona.com

Charlotte Svensson

Kundcenter


Telefon: 0470-78 74 02
Fax: 0470-78 74 27
e-post: charlotte.svensson@wicona.com

Joakim Grapesjö

Kundcenter


Telefon: 0470-78 74 03
Fax: 0470-78 74 27
e-post: joakim.grapesjo@wicona.com

Fredrik Björkman


Kundcenter
Telefon: 0470-78 74 04
Fax: 0470-78 74 27
e-post: fredrik.bjorkman@wicona.com

Markus Svensson

Head of Technical Support
Telefon: 0470-78 74 10
Mobil: 070-310 67 21
Fax: 0470-78 74 27
www: www.wicona.se
e-post: markus.svensson@wicona.com

Krister Petersson

Teknisk säljsupport

Telefon: 0470-78 74 14
Mobil: 070-691 91 95
Fax: 0470-78 74 27
e-post: krister.petersson@wicona.com

Claes Randvik

Teknisk säljsupport


Telefon: 0470-78 74 11
Mobil: 070-600 54 56
Fax: 0470-78 74 27
e-post: claes.randvik@wicona.com

Kjell Minge

Teknisk & WICTOP support


Telefon: 0470-78 74 15
Mobil: +47-907 98 517
Fax: 0470-78 74 27
e-post: kjell.minge@wicona.com

Hogne Gylseth

Teknisk säljsupport


Telefon: 0470-78 74 16
Mobil: 070-376 93 29
Fax: 0470-78 74 27
e-post: hogne.gylseth@deltaservice.eu.com

Emma Boberg

Software kundsupport
Telefon: 0470-78 74 13
Mobil: 070-147 18 38
Fax: 0470-78 74 27
www: www.wicona.se
e-post: emma.boberg@deltaservices.eu.com

Stefan Karlsson

Teknisk säljsupport/ Arkitektsupport


Telefon: 0470-78 74 12
Mobil: 0737-34 91 46
Fax: 0470-78 74 27
e-post: stefan.karlsson@wicona.com

Victoria Hubertsson

Ekonomichef


Telefon: 0470-78 74 25
Mobil: 073-028 59 63
Fax: 0470-78 74 27
e-post: victoria.hubertsson@sapagroup.com

Arkitektsupport

Teknisk rådgivning & ritningssupport



Telefon: 0770-825 000
Fax: 0470-78 74 27
www: www.wicona.se
e-post: wiconasupport@wicona.com